Poznaj mnie
Witaj. Mam na imię Kamil. Mam 25 lat i mieszkam w Warszawie. Piszę o tym co mnie irytuje, denerwuje i oburza, ale też o tym, co mnie uszczęśliwia, wzrusza i inspiruje. Interesuję się muzyką instrumentalną XVIII i XIX wieku, piłką nożną, filmem, literaturą i polityką. Lubię czekoladę, malarstwo impresjonistyczne, Kabaret Moralnego Niepokoju, wiersze Szymborskiej, nokturny Chopina i zupę pomidorową. Kocham fortepian choć wiem, że nie mam talentu pianistycznego. Jestem wyznawcą filozofii slowlife. Blog ten inspirowany jest refleksyjną atmosferą nocy, uwielbiam noc za jej nastrój, ciszę i unikalną magię. Nocą odnajduję czystość myśli, spokój i wytchnienie po trudach dnia. Sprzeciwiam się wszechobecnemu zidioceniu i obniżaniu standardów zarówno moralnych jak i intelektualnych. Staram się być dobrym człowiekiem.
Maj 2012
P W Ś C P S N
« kwi   cze »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Kontakt
noax360@gmail.com
  • Wszystkich wizyt: 29330
  • Dzisiaj wizyt: 1
  • Wszystkich komentarzy: 186

Wiedza bezużyteczna

W mediach święte oburzenie, poruszenie, skandal. Prezydent Obama się nie popisał. Palnął więcej niż gafę. Ale czy naprawdę warto oczekiwać, że prezydent kraju na drugim końcu świata będzie dokładnie ważył słowa? Wiadomo, że należy dbać o prawdę historyczną i zwyczajnie o nie robienie z siebie ignoranta. Zwłaszcza, kiedy jest się przywódcą mocarstwa i sojusznika Polski. Mnie jednak nie dziwi ta niedbałość. Ani on pierwszy, ani ostatni któremu przydarzy się podobne „przejęzyczenie”. Obstawiam, że Obama nawet nie rozumie, o co cały ten szum, pomimo że ma wiedzę o tym, że to hitlerowcy organizowali obozy śmierci. Należy go potępić, ale też poniekąd rozgrzeszyć. Amerykanie ze swoim izolacjonizmem i egocentryzmem politycznym nie mogą rozumieć Polaków, którzy w II wojnie potracili wszystko, co mieli. Nie może zatem dziwić oburzenie na słowa, które (intencjonalnie czy nie) obarczają nas odpowiedzialnością za okropieństwa wojny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>